Küüslaugu Festival 2013
Prindi
 

VI KÜÜSLAUGU FESTIVAL


24. augustil 2013 a. kogunesid juba kuuendat korda küüslaugusõbrad Jõgeva Küüslaugufestivalil.
Korraldajate poolt üles seatud kaardile sai publik ära märkida oma kodukoha ning sündmuse lõpuks selgus tõsiasi, et kõige rohkem küüsaugusõpru on tulnud külmalinna Küüslaugufestivalile suvepealinnast Pärnust. Huvilisi oli saabunud ka Soomest, Lätist, Rootsist ning Venemaalt.


”Eesti suurima küüslaugu 2013” oli festivalile kaasa toonud Aivar Kōuts Raplamaalt. Küüslaugu läbimōōt oli 90 mm. Eesti Maaülikooli lektor Priit Põldma pidas loengu küüslaugukasvatusega seotud raskustest ja huvilistele oli välja pandud ka Eestis kasvatud erinevate küüslaugusortide näitus.
Festivalile on alati oodatud ainult eestimaise küüslaugu ja aiavilja kasvatajad, aga kuna küüslaugukasvatajaid ning erinevaid küüslaugusorte on Eestisse väga palju juurde tulnud, siis peakorraldaja Aimar Pihlaku sõnul on väga raskeks muutunud vahe tegemine kohalikul ja välismaisel küüslaugul.

Festivalil osalenud sadakond küüslaugukasvatajat olid endaga kaasa toonud ligemale 10 tonni küüslauku millest jätkus kõigile soovijaile. Proovida sai eriskummalisi küüslaugutooteid alates marineeritud küüslauguvõrsetest kuni magusa küüslaugumoosi ja jäätiseni välja.

Festivalilava dekoreerimise tarbeks värviti pool tonni kuldkollaseid kõrvitsaid hõbedasteks „hiidküüslaukudeks” - päevakohase lavakujunduse teostas Türil väikest lillepoodi pidav Ege Zukov.

Konkursi „Kauneim küüslaugukübar” võidu sai esmakordselt meesterahvas Rainer Soosaar ja "Kauneim kaupleja Küüslaugufestivalil" tiitli viis koju Maia Orav, kes oli festivalile tulnud müüma endavalmistatud küüslaugumaalingutega käsitööd.

Rōōm oli tōdeda, et ka tänapäeva lastele meeldib ennastunustavalt odrapōhust valmistatud põhuareenil möllata ning linna peale jooksu pannud lambaid taga ajada!

 


Lugupidamisega Küüslaugufestivali toimkond

Kontakttelefon 51 18 380
info@meelejahutaja.ee